Grupy Firmowe » Krajowe » 1-dniowe

Białystok - Supraśl - Choroszcz - 1 dzień

Cena od:132.00

Plan

Wyjazd z miejsca  zbiórki w godzinach porannych.

Przejazd do Supraśla – krótki spacer po miasteczku i zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Ikon, które dysponuje jedną z najbogatszych w Polsce kolekcją ikon XVIII, XIX i XX-wiecznych.

Miasto posiada interesujący układ urbanistyczny świadczący o niezwykle bogatej historii tego terenu, której początek dała osada przyklasztorna rozwijająca się na tym terenie w XV w., a następnie rozwój przemysłu włókienniczego. Dziś w mieście Supraśl z ponad 500-letnią tradycją można zwiedzić niepowtarzalne zabytki. Najważniejsze spośród nich to: Klasztor Męski Zwiastowania NMP (kompleks budynków pobazyliańskich wraz z rekonstruowaną cerkwią obronną), Pałac Buchholtzów – fabrykantów włókienniczych (obecnie Liceum Plastyczne).

Następnie przejazd do stolicy Podlasia –  Białegostoku, zwanego też Perłą Podlasia.

Zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszych zabytków, m.in.: Pałac Branickich z pięknym założeniem ogrodowo-parkowym (obecnie Akademia Medyczna), barokowy kościół katedralny WNMP, Cerkiew katedralna Św. Mikołaja Cudotwórcy, Ratusz  i kamieniczki w Rynku.

Przerwa na obiad oraz chwila czasu wolnego.

Na koniec przejazd do Choroszczy na zwiedzanie letniego pałacu Branickich, w którym obecnie znajduje się ciekawe Muzeum Wnętrz Pałacowych.

Zabytkowy pałac z XVIII w. powstał na sztucznej wyspie, otoczonej kanałami oraz ogromnym 25-hektarowym parkiem.

Wyjazd w drogę powrotną.

            Powrót w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W cenie: przejazd autokarem (klimatyzacja, DVD, fotele lotnicze, WC), 1 obiad ,usługa przewodnicka, opieka pilota, bilety wstępu według programuubezpieczenie, marża biura, podatek VAT.

Termin: do uzgodnienia

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook