Grupy Firmowe » Krajowe » 2-dniowe

KAZIMIERZ DLN – PUŁAWY - KOZŁÓWKA - NAŁĘCZÓW - 2 dni

Plan

1dzień

Wyjazd  z miejsca zbiórki w godzinach rannych, przejazd  do Kazimierza Dln. Kazimierz Dolny to przepiękne i miasto nad Wisłą. Mekka kulturalna, a zarazem miejsce wypoczynku wielu znanych artystów.Na szczególna uwagę wzasługują dwa zamki w Kazimierzu Dolnym i Janowcu.  Oba są świadectwem początków tego miejsca, ponadto  XIII-wieczna  Baszta, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie szereg domów mieszczańskich, takich jak: Kamienica Biała, Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem, Kamienica Celejowska oraz Stara Chata z przeło,kościół  Farny, jednocześnie jedna z najstarszych budowli w mieście oraz XVII-wieczny kościół pw. św. Anny . Szczególnym rodzajem zabytków w Kazimierzu Dolnym są spichlerze. Większość z nich zlokalizowana jest  wzdłuż Wisły, część  z nich pięknie odrestaurowana  to dziś  hotele,  domy mieszkalne.  Oprócz cennych zabytków architektonicznych, Kazimierz Dolny charakteryzuje się największą siecią wąwozów w Europie, my zaprosimy Państwa na spacer jednym z nich. Korzeniowy Dół - wąwóz jak z bajki, po jego obydwu stronach wystają poskręcane korzenie drzew rosnących na skarpach. Widoki i atmosfera rodem z powieści Tolkiena. Po czasie wolnym przejazd do Puław , którego wizytówką  jest kompleks pałacowo-parkowy pozostały po Lubomirskich i Czartoryskich. Barokowy pałac pochodzi z XVII wieku, z klasycystycznymi elementami w wyniku przebudowy ponad 100 lat później. Pałac udostępniony jest częściowo do zwiedzania, pozostałe części należą do Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego. Wokół pałacu znajduje się 30-hektarowy park, przez stulecia zmieniający styl na francuski i angielski, po czym pozostały ślady w postaci budowli, rzeźb i organizacji roślin. Przejazd do Firleja,  zakwaterowanie w  zajeździe „IMPERIUM”  , obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, pakowanie  bagaży, wykwaterowanie  z hotelu. Przejazd do Kozłówki,  dziś nikt by  o niej  nie słyszał , gdyby nie  Pałac Zamoyskich z otaczającym  go zabytkowym parkiem. Okres swej świetności, pałac przeżył na przełomie  XIX i XX wieku , kiedy  powstała tu ordynacja. Zamoyscy byli właścicielami Kozłówki do 1944 roku. Od tego czasu pozostaje w  rękach państwa  polskiego. W pałacu zachował się  autentyczny wystrój z czasów jego świetności. Cały zespół pałacowy otacza piękny park, który zachował swój dawny układ. Po spacerze przejazd do Nałęczowa, dolina otoczona wąwozami i wzgórzami, wille ukryte wśród bujnej zieleni, szum drzew, śpiew ptaków - oto pełny, bajkowo-sentymentalny obraz Nałęczowa: miasta ogrodu, którego najcenniejszym zabytkiem jest pałac Małachowskich otoczony pięknym, starym parkiem. Obecnie w pałacu mieści się Muzeum Bolesława Prusa. Z 1906 roku pochodzi powstała na szczycie wzgórza, według projektu Jana Koszczyc-Witkiewicza, pracownia Stefana Żeromskiego zwana "Chatą", mieszczącą dziś poświęcone mu muzeum. W pobliżu "Chaty" znajduje się mauzoleum syna Żeromskiego, Adama, który zmarł tu w 1918 roku również projektu Jana Koszyc-Witkiewicza. Na zakończenie pobytu w Nałęczowie zaprosimy Państwa na spacer po uzdrowisku. Obiad, chwila czasu wolnego i wyjazd w drogę powrotną. Powrót  w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia: 1  nocleg, 1 śniadanie,1 obiadokolacja, 1 grill, 1 obiad , pilot –przewodnicy miejscowi , ubezpieczenie, bilety wstępu zgodnie z programem, podatek VAT, marża biura, autokar

Zakwaterowanie: Hotel **/***, pokoje  2-3 osobowe z łazienką i TV

Transport: Autokar (klimatyzacja, DVD, fotele lotnicze, WC)

Termin: do uzgodnienia

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook