Grupy Firmowe » Krajowe » 3-dniowe

Szlak Dziedzictwa Przemysłowego - 3 dni

Cena od:676.00

Plan

1 dzień –                                                                                                                                                                             

Podstawienie autokaru w miejscu zbiórki w godzinach porannych. Przejazd na Górny Śląsk. Zwiedzanie perły tego regionu – Zamku w Pszczynie : jednej z niewielu rezydencji w Polsce, która zachowała w zdecydowanej większości swoje oryginalne, pochodzące z przełomu XIX i XX w. wyposażenie. Ostatnią właścicielką zamku była Księżna Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless – nazywana Daisy, uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet swojej epoki, Przejazd do ośrodka , obiadokolacja i nocleg.

 2 dzień –                                                                                                                                                                                             Śniadanie w miejscu noclegu. Przejazd do Katowic – zwiedzanie stolicy Górnego Śląska, która ma do zaoferowania wiele atrakcji, w tym kilka obiektów-rekordzistów na skalę kraju, m.in.: Spodek - największa hala widowiskowa w Polsce, Pomnik Powstańców Śląskich – największy i najcięższy; i największa katedra w Polsce – Archikatedra Chrystusa Króla. Poza tym zwiedzanie Robotniczego Osiedla Nikiszowiec (osiedle zostało wybudowane z myślą o pracujących w pobliskiej kopalni górników.. Osiedle stanowi tło wielu filmów o Górnym Śląsku m.in. „Sól ziemi czarnej” K.Kutza, „Barbórka” M. Pieprzyczy). Przejazd do Chorzowa na zwiedzanie Górnośląskiego Parku Etnograficznego oraz spacer po Rosarium (największy w Polsce i jeden z największych w Europie – ogrodów różanych, położony na terenie ogromnego Parku Śląskiego, posiada kolekcję ponad trzystu odmian róż na powierzchni 7 ha). Na koniec przejazd do Tych na zwiedzanie Browarium Tyskie - miejsce  poświęcone znanemu na całym świecie piwie Tyskie. Podczas zwiedzania zaplanowana jest degustacja piwa. Powrót do ośrodka. Wieczorem Biesiada Śląska przy muzyce. Nocleg.                                                                                              

3 dzień –                                                                                                                                                                             

Śniadanie w miejscu noclegu, wykwaterowanie. Przejazd do Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „GUIDO” w Zabrzu. Unikatowa na skalę europejską, założona w 1855 r. kopalnia, która po zakończeniu eksploatacji pełniła funkcję węzła odwadniającego i kopalni doświadczalnej. Szybem kolejowym turyści zjeżdżają na poziomy 170 i 320 metrów. Na tym ostatnim mieści się najgłębiej położona trasa turystyczna w kopalni węgla kamiennego w Europie. Niezapomnianych emocji dostarczy podróż – zejście w głąb wyrobiska nachylonego pod kątem 18 stopni tzw. upadowa kamienna. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad .  Powrót w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia: 2  noclegi, 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 kolacja biesiadna, 1 obiad , autokar, ubezpieczenie,  obsługa przewodnicką , opiekę pilota bilety wstępu ,podatek VAT

Zakwaterowanie: ośrodek w okolicach Chorzowa lub Katowic, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

Transport: Autokar Lux z klimatyzacją, toaletą, barek kawowy (kawa,  herbata bezpłatnie)

Terminy: do uzgodnienia  wiosna –lato -jesień 2016

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook