Grupy Firmowe » Zagraniczne » 9-dniowe

BAŁKAŃSKA PRZYGODA Z WYPOCZYNKIEM NAD MORZEM CZARNYM

Cena od:2160.00

Plan

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki  w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii,  krótkie zwiedzanie miasta ORADEA , gdzie zobaczymy m.in. barokowy ratusz i katedrę, Pałac Biskupa , Kościół Księżycowy, ulicę Republiki przy której znajdują  się budynki w  stylu Art.  Nouveau. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja .    

 2 dzień

Śniadanie w m/ noclegu, przejazd do CLUJ-NAPOCA stolicy Transylwanii , zwiedzanie m.in. dom rodzinny  króla węgierskiego Mateia Corvina, kościół św. Michała, ulica Luster, katedra prawosłąwna, mury obronne z basztą.Przejazd do TURDY wizyta w tutejszej kopalni soli, nastepnie przejazd  do SiIGISZOARY, miasta w którym urodził  się Vlad Palovnik- słynny Drakula . Jest to także  jedna z  największych  i najlepiej zachowanych  i wciąż zamieszkanych  cytadel w Europie. , cała średniowieczna starówka została wpisana na  listę światowego dziedzictwa  UNESCO. Zobaczymy tu między innymi  wieżę zegarową,  Zakryte Schody, kościół na Wzgórzu, Muzeum Broni i Muzeum Tortur, dom urodzenia Drakuli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja . 

3 dzień -  

Po śniadaniu przejazd do BRASZOWA , gdzie będziemy mogli zobaczyć  najważniejsze  budynki  tego miasta  z okresu średniowicza , m.in. Dom Rady, Czarny Kościół , Czarną i Białą Wieżę, Bastion Tkaczy , nastepnie  przejazd do RASNOV , gdzie będziemy mogli  zobaczyć  chłopska cytadelę, zamek oryginalnie zbudowany przez  zakon krzyżacki, później przekazany chłopom aby pomóc im  bronic miasta przed  atakami turkó1). Na zakończenie dnia wizyta  w BRAN, gdzie  zobaczymy słynny zamek  hrabiego Darkuli. Zakwaterowanie w hotelu w poblizu zamku, obiadokolacja                                      

 4 dzień

Śniadanie w m/noclegi i przejazd do  SINAI  – letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej ,  w czasach kumunizmu  ulubiona rezeydencja Causescu , zwiedzanie pałacu zvudowanego pod koniec XIX wieku   przez królów z prusko- niemieckiej rodziny  von Hohenzoller  Singmaringnen,po czasie wolnym  przejazd nad Morze Czarne. Zakwaterowanie w hotelu w KONSTANCY, obiadokolacja .  

5, 6 dzień -  

Śniadanie, wypoczynek nad Morzem Czarnym , zwiedzanie Konstancy z pilotem, spacery po okolicy, plażowanie, obiadokolacja , nocleg

7 dzień

Po śniadanie  przejazd do BUKARESZTU, zwiedzanie stolicy Rumunii, m.in. Dom Prasy, Bulwar Kisselefa, Łuk Triumfalny, place; Zwycięstwa, Rewolucji, Cotroceni, Pałac Parlamentu (drugi co do wielkości budynek na świecie), cerkiew  Crutulescu, Pałac Cotroceni 9 siedziba prezydenta). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

8 dzień

Po śniadaniu przejazd do SIBIU , miasta założonego w XII wieku przez kolonistów saskich, spacer po zabytkowym centrum , w skład którego wchodzą  trzy place z charakterystycznymi dla tego  miasta  budynkami  z „ oczami” , XVI- wieczny Tausz  z galerią i wieżyczką oferującą  wspanialay widok na miasto i okolicę, kościól jezuitów,  kościół  ewangelicki z przełomu XVI i XVII wieku z wieżą i dzwonem skazańców  , żelazny Most Kłąmców ( według legendy , jeśli któs skłamie na moście, ten ma się zawalić). Po czasie wolnym przejazd do ORADEI na obiadokolacje i nocleg.                                                                                                  

9 dzień – 

Po sniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski przez Węgry, Słowację. Ok godz. 15.00 obiad na  terenie Polski, przyjazd w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. 

 

Cena zawiera: transport autokarem kl. Lux, 8 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,  8 sniadań w formie  bufetu, 8 obiadokolacji ( 3 dania + woda  do picia),1 obiad w drodze  powrotnej, opieka pilota i przewodników miejscowych, bilety wstepu, ubezpieczenie.                                            

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook