Pielgrzymki

IZRAEL NIE TYLKO DLA PIELGRZYMÓW – 8 dni

Cena od:3290.00

Plan

1 dzień                                                                                                                                                                                  

Przejazd na lotnisko zbiórka na im. F.Chopina –  odebranie dokumentów podróży , odprawa  biletowo-bagażowa , lot bez cateringu  , limit bagażu: 20 kg),  przylot do  Ovdy k Ejlatu , odprawa paszportowo-celna a następnie  przejazd przez pustynię Negev w kierunku Jerozolimy. Po drodze zwiedzimy (o ile czas pozwoli krater Ramon). Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem                                                                                                                                                                                                      

dzień 

Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani , czyli Ogrodzie Oliwnym, znany Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd   do Bramy Syjońskiej, przez którą wchodzimy do dzielnicy ormiańskiej i dzielnicy żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus- pozostałości po starej rzymskiej ulicy. Dochodzimy do Ściany Płaczu, która jest częścią muru otaczającego świątynię Salomona, później przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą krzyżową (Via Dolorsa), na której końcu znajduje się bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Przejazd do Betlejem- miejsca narodzin Jezusa- wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia. Dla chętnych zwiedzanie Jerozolima Nocą w późnych godzinach wieczornych ( dodatkowo płatne ok. 25 USD). Kolacja i nocleg w Betlejem.                                                                                              

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zatrzymamy się przy Masadzie – twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejscu walki zelotów społeczności Żydów, którzy najdłużej opierali się Rzymowi ( wjazd kolejką linową dodatkowo płatny ok. 15 USD). Następnie zwiedzimy starożytną wioskę Esseńczyków . Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na kąpiel w Morzu Martwym. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.                                                                                                                                                 

4 dzień

Po śniadaniu przejazd w kierunku Galilei. Dla chętnych,  o ile czas pozwoli wycieczka do  najstarszego miasta świata – Jerycha i wjazd na Górę Kuszenia  do klasztoru Qurantal   ( dodatkowo płatne ok. 25 USD).Następnie Bet Shean, gdzie zobaczymy min. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz   łaźnie rzymskie. Odwiedzimy Jardenit nad Jordanem, symboliczne miejsce chrztu Chrystusa. Wizyta w Nazaret, w programie spacer po mieście oraz wizyta w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Panny ( zbudowana wokół Groty Zwiastowania). Kolacja i nocleg w hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie.

5 dzień 

Po  śniadaniu przejazd do kościołów związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha – kościół Prymatu św. Piotra , gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra   jako swego następcę na ziemi , Kafarnaum, wielokrotnie wspominanego w Biblii miejsca zamieszkania Jezusa  oraz Góry Błogosławieństw( miejsce tzw. Kazania na Górze ). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim do Tyberiady, gdzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok.20 USD). Jeżeli czas pozwoli w drodze powrotnej wizyta  na Wzgórzach Golan ( dodatkowo płatna , cena uzależniona od liczby chętnych ,ok. 35 USD). Kolacja i nocleg w hotel w Nazaret lub Tyberiadzie                                                                                                                                                                 

6 dzień 

Po  śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki ( lista UNESCO)- malowniczego starego miasta gdzie zwiedzimy podziemne miasto krzyżowców, jadalnię rycerską – kryptę św. Jana. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy przykryte złotą kopułą sanktuarium Bahy Alaha położonych w efektownych Perskich Ogrodach( religia bahaistów to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie udamy się do Cezarei Ndmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy min. hipodrom, teatr, akwedukt z II w., domy z mozaikami oraz mury krzyżowców z potężną  bramą. Jadąc dalej wybrzeżem  Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Avivu(przejazd do nowoczesnej promenady nadmorskiej). Dotrzemy do Jaffy- miasteczka pamiętającego wydarzenia   wspominane Starym Testamencie  . Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem  , zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg

7 dzień

Po śniadaniu przejazd na Wzgórze Świątynne ( jeśli będzie udostępnione) z sanktuariami Kopuły Skały i   Meczetem Al – Aksa( nie wchodzimy do świątyń).Następnie witraże Chagalla w szpitalu Hadassah (przedstawiające 12 plemion Izraela), słynna Menora przy Knesecie, wioska Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela( wg tradycji tu się urodził). Zwiedzanie Nowej Jerozolimy Instytut Yad Vashem- swoiste Muzeum upamiętniające Holokaust. Następnie przejazd do kibucu- specyficznej, izraelskiej formy spółdzielni. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w kibucu.                                

8 dzień

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Ejlatu- na lotnisko Ovda. Po odprawie paszportowo – celnej wylot do Warszawy                                                                                                                  

UWAGA                                                        

Z uwagi na  specyfikę  wielowyznaniowego kraju kolejność zwiedzania może ulec całkowitej zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena obejmuje: Przeloty samolotem czarterowym do/z Ovdy k. Ejlatu, opłaty lotniskowe,7 noclegów w hotelach  z , wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż)                                                                                                                    

W przypadku znacznego wzrostu kursu dolara , cena może ulec zmianie.

Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania,(biletów wstępu, przewodnicy miejscowi, zwyczajowe napiwki dla obsługi- ok. 175 USD), napojów  do kolacji, wycieczek fakultatywnych(ceny podane w programie) oraz innych wydatków osobistych.(Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA).

Należy pamiętać, że stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Emiratów Arabskich, Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach , należy poprosić  urzędnika celnego w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy wlocie jak i wylocie( na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISA).Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela  przy uprzedniej  bytności w krajach arabskich

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook