Grupy Firmowe » Krajowe » 2-dniowe

Sandomierz – Baranów Sandomierski - Ćmielów - 2 dni

Cena od:378.00

Plan

1 dzień

Podstawienie autokaru w miejscu zbiórki w godzinach rannych. Wyjazd do Sandomierza.

Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta Jana Długosza i „Ojca Mateusza” (przewodnik na szlaku  zatrzymuje się przy budynkach, które „zagrały” w serialu i opowiada o nich, np. posterunek policji na ulicy Żydowskiej, mieszkanie nauczyciela, siedziba biskupa, siedziba burmistrza miejscem sądu Ojca Mateusza). Zwiedzanie m.in: rynek z ratuszem z XIV w., zabytkowe kamieniczki, Brama Opatowska, Dom Długosza (z zewnątrz) i dziedziniec Zamku Królewskiego, Bazylika Katedralna, spacer trasą podziemną prowadzącą pod Starym Miastem.

Na koniec czas wolny lub ewentualnie  - przy ładnej pogodzie – krótki spacer wąwozem lessowym Królowej Jadwigi.

Ok.18:30 - Przejazd do ośrodka w okolicach Sandomierza.

Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja. Nocleg.

(Możliwość zamiany obiadokolacji na kolację bankietową przy muzyce – za dopłatą ok.30-80 zł/os. (w zależności od wybranego menu i oprawy).

2 dzień

Śniadanie w ośrodku, wykwaterowanie.

Przejazd na zwiedzanie Baranowa Sandomierskiego – renesansowy Zamek Leszczyńskich zw. małym Wawelem - perła polskiej architektury (XVI wieczny zamek otoczony 14 h parkiem, to światowej klasy zabytek; ostatnim właścicielem zamku był Rafał X - ojciec króla Stanisława Leszczyńskiego).

Następnie przejazd do Ćmielowa i wizyta w Żywym Muzeum Porcelany - możliwość obejrzenia na żywo jak powstaje ręcznie zdobiona porcelana, w czasie zwiedzania można prześledzić wszystkie etapy produkcji oraz zobaczyć ciekawą kolekcję współczesnej porcelany figuralnej, ale nie tylko…

Wyjazd w drogę powrotną ok. godz.14:00. Obiad w trakcie przejazdu. 

Powrót w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 

W cenie: autokar kl. turyst. (DVD, klimatyzacja, rozkładane fotele), 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej, ubezpieczenie, przewodnicy zgodnie z programem, opieka pilota na całej trasie, bilety wstępu wg programu, podatek VAT, marża biura.

Zakwaterowanie:      ośrodek **/*** w okolicach Sandomierza, pokoje 2-,3- i 4-osobowe, wszystkie z łazienkami. Pokój 1-osobowy za dopłatą.

Termin: do uzgodnienia wiosna – lato - jesień 2016

 

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook