Grupy Firmowe » Krajowe » 4-dniowe

Szlak Piastowski - 4 dni

Cena od:730.00

Plan

1 dzień –                                                                                                                                                                                  

Podstawienie autokaru w miejscu zbiórki w godzinach porannych. Przejazd do Poznania..Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, m.in.: Stary Rynek z XVI w. Renesansowym ratuszem (o 12:00 koniecznie oglądanie symbolu miasta „koziołków”), Ostrów Tumski z Katedrą (najstarsza część miasta z grobami pierwszych władców Polski), Palmiarnia (jedna z największych w Europie). Przyjazd do hotelu w Poznaniu,  obiadokolacja i nocleg.                                                                                                              

2 dzień –       

 Śniadanie w miejscu noclegu, c.d. zwiedzanie Poznania, m.in.: Wzgórze Św. Wojciecha z kryptą zasłużonych Polaków i Wielkopolan. Przejazd do Browaru Lecha ,  w programie m.in.: odwiedziny w części produkcyjnej i na koniec – degustacja piwa w firmowym pubie. Czas wolny m.in. możliwość odwiedzenia Starego Browaru, który jest obecnie uznany za najpiękniejszy budynek Galerii Handlowej w Europie i na świecie (nagroda z 2005r.). W budynku połączono część handlową - sklepy i butiki  różnych sieci handlowych oraz część rozrywkowa z kinem  , z galerią artystyczną. Budynek został zaprojektowany na bazie poprzemysłowego zabytku – dawnego Browaru Huggerów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.                                                                      

3 dzień –                                                                                                                                                                                  

Śniadanie w miejscu noclegu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę z przewodnikiem na „Szlak Piastowski”Gnieznood X w. główny gród Polan, miasto św. Wojciecha na Wzgórzu Lecha z  gotycką Katedrą Gnieźnieńską pw. Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha .Biskupin –  Rezerwat Archeologiczny muzeum na otwartym powietrzu, osada warowna typu bagiennego powstała w latach 747-722 p.n.e. zamieszkana przez ludność kultury łużyckiej. Mogilnoklasztor benedyktynów  usytuowany nad jeziorem Mogileńskim.   Strzelnobazylika p.w. Świętej Trójcy i NMP z XIII w. i romańska Rotunda Św. Prokopa .Kruszwicakolebka Państwa Polskiego, miejsce najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą .   Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.          

4 dzień –  

Śniadanie w miejscu noclegu, wykwaterowanie. Przejazd do Kórnika, zwiedzanie    Zamku z Arboretum (Zamek z XV w., potem kilkakrotnie przebudowywany, obecnie fasada jest w romantycznym stylu neogotyku angielskiego. Kórnik to jednak nie tylko zamek, ale też otaczające go arboretum, czyli ogród dendrologiczny założony w I połowie XIX w. przez Tytusa Działyńskiego. Na 40 ha znajduje się ok. 3 tysięcy wspaniałych drzew i krzewów, w tym kilkusetletnie dęby, buki i lipy). Wyjazd w drogę powrotną. Obiad. Powrót w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje ,  1 obiad , autokar, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka, pilot,   podatek VAT, bilety wstepu

Zakwaterowanie: hotel*** w Poznaniu,   pokoje 2-3osobowe z łazienkami

Transport: Autokar Lux z klimatyzacją, toaletą, barek kawow   (kawa,  herbata bezpłatnie)

Terminy: do uzgodnienia  wiosna - lato - jesień 2016

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook