Pielgrzymka do Medjugorie

1 dzień- 09.10.2021                                                                                                                                                                                                         godz. 01:00 - Wyjazd  z miejsca zbiorki , przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię, Słowenię  do Chorwacji. W trakcie podróży planowane są krótkie postoje. Zakwaterowanie w hotelu w Stubičkich  Toplicach. Obiadokolacja, nocleg                                                                                                                                                                                                                           

2 dzień- 10.10.2021                                                                                                                                                                                                 Po śniadaniu przyjazd do MARIJA BISTRICA, największego sanktuarium  w Chorwacji. Pielgrzymów i turystów przyciąga tutaj słynąca z cudów figura Maryi, nazywana Czarną Madonną. Następnie przejazd do     NEUM, zakwaterowanie w  hotelu, STELLA *** , obiadokolacja i  nocleg.

3 dzień-11.10.2021                                                                                                                                                                                  Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek, zwiedzanie okolicy z pilotem    , obiadokolacja, nocleg                                                                                                                                                                                  

4 dzień-12.10.2021                                                                                                                                                                                                  Po śniadaniu  przejazd do POCITELJ. To średniowieczne, kamienne miasteczko położone na stromym zboczu górskim (oczekuje na wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Większość budynków pochodzi z czasów panowania tureckiego (XV-XVII wiek) i tworzy niezwykle spójną całość o zupełnie nieeuropejskim charakterze. Jest to najlepiej zachowany zespół urbanistyczny z okresu panowania Turków na terytorium Bośni i Hercegowiny. Najważniejszymi zabytkami miasta są: XVII-wieczna wieża zegarowa (Sahat kula), budynek dawnej szkoły kanonicznej (medresa), wybudowany w XVI wieku meczet Hadżi-Ali oraz górujące nad miastem ruiny zamku tureckiego z XV wieku (wzniesionego na ruinach rzymskiego zamku).  Następnie przejazd do  MOSTARU, którego wizytówką jest słynny kamienny most. Po zwiedzaniu                    i czasie wolnym  na tureckim bazarze przejazd do MEDZUGORJE, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja Dla chętnych udział w nabożeństwie  wieczornym. Nocleg .

5 dzień  13.10.2021                                                                                                                                                                                                                          Po śniadaniu przejazd do MEDZUGORJE   wejście na Górę Objawień, czas wolny na indywidualny pobyt w sanktuarium, na zakończenie dnia  niespodzianka przyrodnicza – Wodospady Kravice   zespół niezwykle malowniczych wodospadów, które położone są pośród lasów na rzece Trebižat, całość rozlokowana jest na blisko 100 metrach i tworzy "naturalny amfiteatr”. Przejazd do NEUM, zakwaterowanie w hotelu         STELLA ***,  obiadokolacja  i nocleg.    

 

6 dzień -  14.10.2021                                                                                                                                                                                                                          wczesne  wejście na  Kriżevac . Powrót  do hotelu  późne śniadanie . Pozostały czas przeznaczony na  indywidualny pobyt  w sanktuarium, udział w mszy świętej . Obiadokolacja. Pakowanie bagaży. Nocleg.    

 

7  dzień – 15.10.2021                                                                                                                                                                                                                         Śniadanie w m/noclegu. Po Wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do  ZAGRZEBIA, zwiedzanie stolicy Chorwacji, centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego kraju. Spacer po zabytkowym centrum z charakterystyczną architekturą , pochodzącą z czasów austro-węgierskich . Spacer przez Gradec i Kaptol - dzielnice starego Zagrzebia: kościół św. Marka, siedziba władz państwowych, główny plac - Plac Bana Jelačića. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.  Po czasie  wolnym przejazd do Stubickich Topli na obiadokolacje i nocleg.

 

8 dzień –16.10.2021                                                                                                                                                                                                Śniadanie w m/ noclegu.    

wyjazd do Polski , przejazd tranzytowy przez Słowenię, Austrię, Czechy. Przyjazd w miejsce zbiórki w godzinach  wieczornych. ( w trakcie przejazdu planowane są  krótkie przystanki i jeden  dłuższy na  ciepły posiłek –płatny we własnym zakresie)

 

Cena:                      1.880,00

Świadczenia:         9 noclegów,( hotele **/***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami) , 9 śniadań w formie 

                                 bufetu, 9 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie , oplata na Turystyczny Fundusz

                                Gwarancyjny, marża biura, podatek VAT

Transport:            autokar Lux z klimatyzacją, toaletą, barek kawowy (kawa,  herbata bezpłatnie)  

Termin:                 09.07 - 16.10.2021

 

Cena nie obejmuje :

  1. opłat za bilety wstępu, usługi przewodników miejscowych, opłaty klimatycznej , wypożyczenia zestawów słuchawkowych, opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Należy na nie przewidzieć  ok. 50€/os
  2.  
  3.  

Nie dotyczy osób zaszczepionychoraz ozdrowieńców posiadających

zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby od 14 do 180 dniprzedprzekroczeniem granicy.

                                                                                

UWAGA

Impreza realizowana będzie z zachowaniem  aktualnych przepisów sanitarnych w kierunku   COVID-19, obowiązujących w krajach tranzytowych i  tych , gdzie realizowany będzie program turystyczny .

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook