Szlak Piastowski -Licheń 27-29.08.2021

DZIEŃ 1 – 27.08.2021

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych. Przejazd do BISKUPINA. Zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego, jednego z największych w Europie. Obejmuje on obszar około 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Z nich najsłynniejsze jest stanowisko na półwyspie Jeziora Biskupińskiego z pozostałościami osady obronnej z przełomu epok brązu i żelaza. Dziś w rezerwacie znajdują się rekonstrukcje: Przejazd do GNIEZNA, spacer po mieście który był pierwszą stolicą Polski - Katedra Gnieźnieńska ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, Kościół św. Wawrzyńca, Ratusz, zabytkowa zabudowa Starego Miasta, Muzeum Początków Państwa Polskiego. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu/ośrodka w okolicach Gniezna.

 

DZIEŃ 2 – 28.08.2021

Śniadanie w miejscu noclegu. Przejazd do POBIEDZISK. Zwiedzanie Skansenu Miniatur zawierającego makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy miast wielkopolskich. Miniatury są wykonane w skali 1:20. Przejazd do POZNANIA:

I opcja

4-godzinny pobyt na Termach Maltańskich.

W Aquaparku znajdują się wszystkie rodzaje wodnych atrakcji. Odnajdzie się tu każdy, kto  poszukuje relaksu, wyzwań, a nawet wysokiej adrenaliny… Są tu zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności,  basen z falą dla miłośników nadmorskich przygód, woda geotermalna, kojące hydromasaże, a także place zabaw i cały przekrój wodnego asortymentu dla najmłodszych. Swój kącik znajdą również osoby szukające przyjemnego miejsca odpoczynku. Podczas sezonu letniego otwierana jest część zewnętrzna, która oferuje jeszcze więcej atrakcji i pozytywnych wspomnień! Dodatkowe zjeżdżalnie, wodny tor przeszkód, plaża z prawdziwym nadmorskim piaskiem oraz dwa place zabaw to tylko niektóre z nich.

II opcja

Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem.

Spacer po zabytkowym Starym Mieście - Ostrów Tumski, miejsce dawnego grodu Mieszka I, kościół NMP, Psałteria, katedra z zewnątrz, Stary Rynek, Pałac Gorków, Ratusz, Pręgierz, Waga Miejska, Domy Budnicze, ważniejsze kamienice. Przejście na Wzgórze Przemysła z Zamkiem Królewskim (z zewnątrz), kościół Franciszkanów, mury miejskie, kościół pojezuicki wraz z organami Friedricha Ladegasta, dawna szkoła jezuicka. Powrót w miejsce noclegu. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3 – 29.08.2021

Śniadanie w miejscu noclegu. Przejazd do LICHENIA. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski: stara część Sanktuarium: kościół św. Doroty, grobowiec Tomasza Kłossowskiego, Mikołaja Sikatki, kaplica Krzyża św., ważniejsze kaplice i pomniki: główna nawa Bazyliki, kaplice dolnej Bazyliki, Lasek Grąblińki (miejsce objawień). Chwila czasu wolnego do dyspozycji uczestników. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w miejsce zbiórki ok. godz. 22.00.

*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena:    630,00 zł/os. I opcja;

               696,00 zł/os. II opcja;

 

W cenie: przejazd autokarem/busem, 2 noclegi w hotelu/ośrodku (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami), 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota, usługi przewodnickie, ubezpieczenie, bilety wstępu zgodnie z wybraną opcją, podatek VAT.

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook